Sohbet Girişi

Erkekler kıskanılmak ister

Erkekler kıskanılmak ister

Kıskanç Sevgili

Merhaba yine ben. Geçenlerde köle olmaktan alınan haz isimli makalede erkeklerin psikolojisini ele aldım. Eklemek istediğim şeyler vardı lakin yazılar çok uzun oluyor. Ben uzun yazıları sevsem de okuyucuların bir çoğu sevmiyor. Bu yüzden ayrı ele alayım dedim.

Erkekler kıskanılmak ister

Erkeklerin yaptığı çok büyük hatadan bahsedeceğim. Kıskançlık. Her iki taraf için de geçerli olan kıskançlık. İlişkiye başlamadan önce flört döneminde veya ilişkiye başladıktan sonra kıskançlıklar başlar. Erkekler kıskanılmaya bayılır ve bunu kızın kendisini çok seviyor olarak yorumlar. Yani kız erkeği için ölüp bitiyor bu yüzden kıskanıyordur. Kendisi de kızı kıskanır, korur kollar, sahiplenir.

Bir erkek ne kadar çirkin olursa olsun değeri çevresindeki kızlar kadar olacaktır. Bunun tam tersi erkek ne kadar yakışıklı olursa olsun çevresindeki kızlar azsa o erkeğin her hangi bir değeri olmayacaktır. Kadınlar herkesin ilgisini toplayan şeylere sahip olmaya bayılırlar. Herkesin istediği ama kimsenin sahip olamadığı şeyler için ölüp biterler. Hepimiz öyleyizdir aslında. Herkes bir Porsche arabası olsun ister. Porsche güzeldir, kalitelidir, ilgi çekicidir. Herkes sahip olmak ister lakin sadece çok zenginler sahip olabilir. Bunun haricinde kimse Toros sahibi olmak istemez. İsteyen herkes Toros sahibi olabilir biraz çaba sayesinde. Zor ulaşılabilir olduğu için Porsche’ye insanlar ölüp biterken Toros’a ilgi duymazlar. Olsa da olur olmasa da olur kafasındadırlar.

Bu örneğin ardından ilk paragrafa geri dönüş yapalım. Erkeklerin yaptığı hata demiştim. Mesele erkeklerin kıskanç olması değil. O mesele de var aslında ama ayrı bir yazıda ele alacağım o mevzuyu. Burada bahsettiğim konu şu: Erkeklerin kıskanılmaya bayılması. Hepimiz severiz kıskanılmayı, sahiplenilmeyi. Bu yüzden doğru kadını bulduğumuzu sandığımız anda diğer tüm kadınlardan el etek çekeriz. Yaptığımız en büyük hata bu aslında, eskiden ben de çok sık düşerdim bu hataya. Sonrasında kadın psikolojisini öğrenince biraz şaşırsam bile düzelttim kendimi.

Bir hatunla görüşüyorsunuz, günlerce haftalarca belki aylarca. Her şey iyi gidiyor. Belki sevgilisiniz. Kız ufak ufak kıskanmaya başlıyor haklı olarak tabi. Sen de çevrendeki kızlardan bir bir uzaklaşıyorsun. Muhabbetini kesiyor ve kendini hayatının kadınına adıyorsun. Bu hamleyle erkeklerin kafasında şu düşünce oluşacaktır:

Kız beni çok seviyor kıskanıyor, bu yüzden ben de kızlarla konuşmayı kestim artık aramız daha iyi olacak. Mantık dahilinde düşünürsek evet bu şekilde olmalı. Lakin kızlar mantık yerine duygularıyla hareket eder demiştik.

Sevilen Biri Olmak

Orta halli bir tipin olduğunu, sınıfında veya okulunda sevilen biri olduğunu, iş yerinde sayılan değer verilen biri olduğunu varsayalım. Tabi bunun getirisi olarak çevrende muhatap olduğun bir o kadar da kız olduğunu varsayalım. Kadınların çoğu tarafından ilgi görüyorsun. Aralarından bir tanesiyle sevgili olduğun zaman daha fazla kadın tarafından ilgi göreceksin. Sonra o kızla ayrıldığınızda başka kadınla sevgili olduğunda daha fazla kadın tarafından ilgi göreceksin. Bu erkekte kadınlar tarafından ilgi çeken ne var? Kızın kafasında bu düşünce girdiği an olay bitmiştir. O hatun sendedir.

Kadınlar Arası Rekabet

Kızlar rekabet duygusuna bayılırlar. Herkes bayılır aslında ama erkeklerde biraz daha durum farklı olabiliyor. Erkek bir kadının tek sahibi olmayı ister. Herkes tarafından ilgi çeken şeyi istemez. En azından ben öyleyim. Keşfedilmemiş kişileri keşfetmeyi seviyorum. Galiba bu yüzden benden ayrılan hatun bir süre sonra taş oluyor. ???? Tekrar kadınlara dönelim. Yukarıdaki senaryoyu devam ettiriyoruz. Bir kaç kadınla sevgili olup ayrıldınız ve artık kadınlar tarafından sürekli olarak ilgi çeken bir erkeksiniz. Bu süre zarfında hayatımın kadını dediğiniz hatunla tanıştınız ve sevgili oldunuz. Çevrenizde çok kadın olduğu için sizinki kıskanmaya başlayacaktır doğal olarak. Senin kafandan şöyle bir düşünce geçer: Aradığım kızı buldum zaten. Diğerleriyle konuşmayı kesebilirim. Evet aradığınız kızı bulmuşsunuzdur ve diğer kadınlara ihtiyacınız kalmamıştır. Artık onlardan kurtulabilirsiniz.

İşte erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan birisi buydu. Diğer kadınlardan kurtulmak. Bu yüzden bunu yapmıyoruz. Bunu yaparsanız ilk zamanlar kadın size biraz daha fazla ilgi gösterecektir. Sonrasında ilgisi azalacak, azalacak ve azalacaktır. Bir süre sonra kadının size olan ilgisi tamamen bitecek ve başka bir erkeğe yönelecektir. Aslında sizin tek ilgi çekme sebebiniz diğer kadınlardı. Sizin ilgi çekme sebebiniz kadına sunduğunuz rekabet şansıydı. İlgi çeken bir erkeksiniz, çevrenizde çok kadın ve sevgiliniz var. Sevgiliniz sizle hava atmak isteyecektir. Bak siz istediniz ama ben elde ettim diyecektir. Diğer kızlara nispet yapmak isteyecektir. Bu zevki onların elinden almayın. ????

Kıskançlık hakkında

Prensip olarak yaşamadığım şeylerle ilgili yazı yazmıyorum pek fazla. Yazarsam da bilimsel olarak kanıtlanmış veya farklı şekilde test edilip onaylanmış şeyleri yazıyorum. Bu durumu kendim yaşadığım için yazıyorum. Lisedeyken çevremde oldukça fazla kız vardı sosyal medyada epey ilgi çeken biriydim. Tipim orta halli hatta kötü olmasına rağmen ilgi çekiyordum bir şekilde. O zamanlar kızın tekiyle sevgili olmuştuk ve kız beni aşırı kıskanıyordu. Bende diğer kızlar bugün var yarın yok düşüncesiyle hepsini hayatımdan silmiştim. Aradan 2 ay geçmemesine rağmen kız beni terk etmiş ve başka bir erkekle sevgili olmuştu. Erkek benden çirkin denebilirdi ama çevresinde çok kız vardı. ???? İşin sırrı bu aslında.

Demem o ki dostlarım kadın kıskanıyor diye diğer kızları hayatınızdan silmeyin. Tamam sevgiliniz varsa elbette araya mesafe koymalısınız lakin tamamen silmeniz yapmanız gereken en son hata olacaktır. Unutmayın kadın erkek arkadaşta olabilir ve unutmayın kadınlar her gün onlarca erkekle muhatap olmak zorunda kalıyor. Bu yüzden çevrenizdeki kadınları sildiğiniz anda silinip terk edilmeniz an meselesidir. Bir başka yazıda görüşmek üzere. Yorum yapmayı unutmayın.

5/5 - (2 Oy Kullanıldı.)

Bir önceki yazımız olan iyi adamlar bir gün kazanacaktır. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yönetici 220
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
iğneada iğneada pansiyon sitemap