Sohbet Girişi

Oyun Bağımlılığından Kurtulun

Oyun Bağımlılığından Kurtulun

Oyun bağımlılığının zararları nelerdir? Neden bırakmalıyız?

Kanalıma hoş geldiniz arkadaşlar bugün sizlere WolfTeam’da 5 yılda nasıl 5 yıldız oldum onu anlatacağım. Şaka.

Bugün ki mesele oyun bağımlılığın her türlüsü bu makaleyi yazıyorum çünkü 30 gün öncesinde falan başladım makale yazmaya. İlk hafta iyi giderken arkadaş sayesinde bir oyuna başladım. Laptopum oyunları kaldırmadığı için laptoptan oynayamıyordum. Telefondaki oyunlarda beni sarmıyordu. Bilgisayarda oynanan ve son yıllarda oldukça  popüler olan Dota 2 League of Legend WoW tarzı oyunları hepiniz biliyorsunuz. Bunları benim laptop desteklemiyor. Eski bir bilgisayar olduğu için yani. Telefonum LG G4 şuan ki hemen hemen her oyunu rahatlıkla oynayabiliyorum.

Sanal oyunlar sizi nasıl etkiliyor?

Her neyse işte meseleye geleyim. Arkadaş LOL’ün telefon versiyonu Mobile Legend’s isminde bir oyundan bahsetti. Eskiden de yüklemiş sarmadığı için silmiştim. Bu sefer arkadaşla oynayınca ve sesli oynama özelliği eklenince sarıyormuş. Gece gündüz uyumadan o oyunu oynuyordum. Son 4 yıldır hiç bir oyuna bağımlı değildim. Bu oyuna bağımlı oldum. Günlerdir evden çıkmıyorum çok mecbur kalmadıkça. Neyse ki 2 gün önce durumun farkına varıp ani bir kararla oyunu sildim. Daha önceleri Counter Strike, Half Life, WolfTeam,Metin2, Point Blank gibi oyunlara bağımlıydım. Yıllarım bu oyunlara gitti. Metin2 dönemlerinden pişman değilim diyormuşum. Güzel günlerdi aslında ama çocuktuk.

Oyun Bağımlılığından Kurtulun

Oyun bağımlılığından kurtulmak size ne kazandırır?

Şimdi büyüdük dertler tasalar büyüdü. Zevklerimiz değişti. Oynamayın arkadaşlar. Oynayın ama ne bileyim nadiren oynayın. Sosyal ortamlarda oynayın. Arada sırada oynayın. Bağımlılığın her türlüsü kötüdür. Bu ne olursa olsun kötüdür. Oyunda kendinizi geliştirip level atlayacağınıza gerçekte kendinizi geliştirin. Sevilen bir insan olmak için çabalayın. Kitap okuyun,araştırma yapın,bilmediğiniz konuları öğrenin,eksik olduğunuz konularda kendinizi geliştirin. Hobi edinin. Dışarı çıkın dolaşın. Ders çalışın. Resim yapın yapın bir şeyler.

Salak değilseniz hayatınızdan oyunları çıkartırsınız. Yani azıcık küçücük bile beyni olan insan bırakır. Düzgün bir adam tutarlı ve kontrollü olur ve olmak zorundadır. Ben kendimden biliyorum WolfTeam denen illete o kadar para harcadım emek verdim gece gündüz aylarca hatta yıllarca oynadım. Her rütbede daha da hırslandım. Metin2 de yine aynı şekilde. O zamanlarda da sevgilim vardı ama düşünce yapım gelişmiş değildi. Olmuştu sevgilim ama misillemesine olmuştu yani şans eseri diyebilirim. Kız mesaj atıyordu saatler sonra cevap veriyordum. Arıyordu oyun oynuyorum deyip kapatıyordum. Böyle bir süre geçtikten sonra terk edildim. Başka bir erkeğe gitmişti. Hak etmiştim. Ne sitem ettim ne de şikayetçi oldum. Hak ettim sadece.

Hatta JoKeR’den son bir iki hikaye anlatıp konuyu sonlandırayım.

Adamın biri internette tanıştığı bir kadınla görüşüyor. Konu kamera sanal sekse gelince kamera karşısında sanal seks yapacaklardı. Kadın evli ve kocası da evde. Kadın soyunmaya başlayınca adam dayanamayıp sordu: Nasıl bu kadar cesur olabiliyorsun? Kadın cevapladı “ cesaretle hiçbir alakası yok, o salak saat 3’e kadar playstation’un başından kalkamaz, sonra da orada uyur kalır”.

Bir gün bir adam vardı. Ertesi gün sevgilisi ile buluşacaktı. Kızın bir arkadaşının nikahına gideceklerdi. Adam sabaha kadar arkadaşları ile counter strike oynadı. Uyanamadı,nikaha gidemedi,sevgilim çok kızacak diye geriliyordu. Oysa sevgilisi hiç kızmadı. Nikahta tanıştığı bir çocuğa telefonunu verdi. 15 gün sonrada oğlanı terk etti.

Şu sıralar gamer kızlarda iyice çoğaldı. Aynı şeyler sizin içinde geçerli kızlar.

5/5 - (2 Oy Kullanıldı.)

Bir önceki yazımız olan Vazgeçilemeyen O Özel Kadın: Tek Geçilen başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yönetici 160
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
iğneada iğneada pansiyon sitemap