Sohbet Girişi

Osmaniye Sohbet Mobil Osmaniye Chat Odaları

Osmaniye Sohbet Mobil Osmaniye Chat Odaları

Osmaniye Sohbet Odalarımıza hoşgeldiniz.Osmaniye Chat Odalarına girerek sürekli gelişmekte olan ilin insanları ile chat yapabilir ve kendinize arkadaşlar edinebilirsiniz.Osmaniye Sohbet sitemizde,Osmaniye’li olupta Osmaniye’den uzakta yaşayanlarda kendi memleketlerinin insanları ile sohbet etme imkanı bulacaklar.Türkiye’nin her yerinden ve Dünya’nın bir çok yerinden erişimi olan Sohbet sayfamızdan,Osmaniye Sohbet Odalarına rahatlıkla erişebilir ve harika sohbetlerin tadına varabilirsiniz.Osmaniye’nin sıcak insanları ile tanışıp,arkadaşlıklar dostluklar kurmak için sizde acele edin ve aramıza katılın.

Osmaniye Chat Odalarında keyifli sohbetler eşliğinde Oyun kanallarında oyunlar oynayabilir ve Radyo kanalında yayında olan Radyo Programcısı arkadaşlarımızdan şarkılar isteyebilir ve sevdiklerinize şarkılar gönderebilirsiniz. Sitemizde herhangi bir ücret ve üyelik şartı aranmamakla beraber bu hizmetler size tamamen bedava sunulmuştur. Osmaniye Sohbet sitemize dilerseniz mobil sohbet üzerinden de bağlanıp,telefon yada tabletinizden dilediğiniz an ücretsiz bir şekilde sohbetlere katılabilirsiniz.Şimdiden keyifli sohbetler diliyor,saygılar sunuyoruz.

Küçük şehirlerde yaşayan insanların en büyük derdi sosyalleşmek. Etraftaki insanların yanlış anlamalarına yol açmadan yeni insanlarla tanışmak ve herkesin birbirini tanıdığı bir muhitte bir dosta gizli bir derdi açmak pek de mümkün değil. Osmaniye sohbet odaları Osmaniye’de yaşayan kişilerin bu derdine çare oluyor. Chat esnasında, sohbet edilen kişiye, kimlik bilgilerini açıklama zorunluluğu olmadığı gibi chat siteleri kullanıcılardan herhangi bir kimlik bilgisi istememektedir.

Chat siteleri, kullanıcıların, çeşitli konularda konuşup paylaşımlarda bulunabileceği, seçtiği Sohbet odasına göre gerçekleştireceği sohbetin konusunu belirleyebileceği sanal ortamlardır. Chat esnasında, sanattan politikaya, aşktan sevgiye varana kadar pek çok farklı konudan bahsedilebilir, sohbet edilen kişiden öneriler alınabilir ya da sohbet edilen kişinin bir konuya dair görüşleri öğrenilebilir.

Yakın şehirlerde ikamet eden yeni insanlarla tanışılabilir, güzel paylaşımlarda bulunulabilir, yeni dostluklar kurulup, seviyeli ilişkiler yaşanabilecek insanlarla tanışılabilir. Osmaniye Sohbet Odası Osmaniyelilerin birbirleriyle kimlik bilgilerini açıklamadan yakınlaşmalarına imkan yaratırken, aynı zamanda Kilis gibi yakın illerde yaşayan yeni kimselerle tanışıp, paylaşımlarda bulunma ve sosyalleşme ortamı da hazırlar.

Osmaniye hakkında kısa bilgiler;

Osmaniye’nin İlçeleri -> Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale’ dir.

Coğrafyası -> Osmaniye, Akdeniz Bölgesi’ nin doğusunda yer alır. Batıdan kuzeye doğru Orta Toroslar, doğu ve güneydoğu kesiminde Amanos (Gavur) dağları yükselir. Doğuda Gaziantep, güneyde Hatay, batıda Adana, kuzeyde ise Kahramanmaraş ile çevrilidir. Etrafını çevreleyen dağlarda irili ufaklı onlarca yayla bulunmaktadır.

İklimi -> Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Osmaniye’ de, yine Akdeniz bitkilerinin tamamına yakınını görmek mümkündür.

Tarihçesi: Kalkolitik ve ilk tunç çağlarında Lelegler adlı kavmin hüküm sürdüğü topraklarda daha sonraları Büyük Hitit devleti, Asur, Roma, Bizans, Selçuklular ve nihayet Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiştir.

Cumhuriyetin ilanı ile vilayet olmuş, 1933 yılında tekrar ilçe olarak idari yapısını sürdürmüştür. 24 Ekim 1996 tarihinde eski hakkı iade edilmiş ve Osmaniye il statüsüne kavuşmuştur.

Ne Yenir: Yöre mutfağının en önemli malzemesi bulgurdur. Bu bakımdan yöresel yemeklerin çoğu bulgur ile yapılır; içli köfte, mercimek köftesi, çiğ köfte, kısır, sarmaiçi, bulgur pilavı, batırık gibi… Diğer belli başlı yemekler ise; tirşik (pancar), toğga, çiçcice (domatesli pilav), kuru fasulye, nohut yemekleri, lahana sarması, patlıcan dolması, yüksük çorbası, malota çorbası, tarhana çorbası, mevsim itibariyle çeşitli sebze yemekleri ve etli kömbedir. Ayrıca Ramazan Bayramında kuru kömbe ve pekmezli yapılır.

Ne Alınır: Kök boya ile boyanan yünlerden yapılan Karatepe kilimleri, dünyaca ünlü olup yurt dışına ihraç edilmektedir.

Karatepe ve civarı köylerde, ailelerin el işçiliği ile tahtadan yapmış oldukları kaşık, çatal ve çeşitli süs eşyaları, el sanatlarının güzel örneklerindendir.

Osmaniye’ ye nasıl gidebiliriz, diyenler için ise ->

Karayolu: Terminal şehir merkezindedir. Otogar Tel: (+90-328 ) 814 12 26 / 117

Havayolu: Hava yolu ile ulaşım Adana ve Gaziantep illeri vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Denizyolu: Denizyolu ulaşımı Osmaniye’ ye 75 km mesafede bulunan, İskenderun limanından yapılmaktadır.

Demiryolu: TCDD istasyonu şehir merkezindedir. İstasyon Tel: (+90-328 ) 814 10 49

5/5 - (1 Oy Kullanıldı.)

Bir önceki yazımız olan Rize Sohbet Mobil Rize Chat Odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yönetici 130
1 Yorumlar
leyla

Bir osmaniyeli olarak bu ortami buldum Ve osmaniyeden yeni yeni arkadaslar dostlar edindim ve mutlu oldum ve gayet ortami super olan dogal ve sessiz sakin super ortami kesfettim arkadaslar sizlerde gelmek sohbet etmek istersiniz superalem.org gelmeniz yeterli gelin sohbet ederiz ??

Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
iğneada iğneada pansiyon sitemap