Sohbet Girişi

Kızlar paraya mı bakar?

Kızlar paraya mı bakar?

Kızlar paraya mı bakar?, Kızlar paraya bakar mı?, Kızlar paraya tapar mı?, Kızlar paraya mı tapar?, Kızlar parayı neden sever?, Kızlar neden parayı sever?

Kızlar paraya mı bakar?

Kızlar paraya mı bakar?

Kızlar paraya bakar mı? Bunun cevabı kesinlikle evet.

Aksini iddia eden çok insan olsa bile bu bariz şekilde cevabı evettir. Duygusal düşünmeye gerek yok, kendimizi kandırmayalım. Kızların hepsi paraya bakar. Özellikle de Türk kızları. Aslında Türk kızlarıyla sınırlandırmamak gerek ama bizim ilgi alanımız Türk kızları. Ne yani illa sevgilimiz olması için zengin mi olmalıyız? Hayır tabi ki. Sadece kızlar paraya bakar diyorum. Hiçbir kız, kendisine yaklaşan bir dilenci ile para vermekten öte muhabbet kurmaz. Ya da hiçbir çöpçü ile sohbet etmez. Diyorum ya duygusal düşünmeyin gerçekler bunlar.

Bu yüzden çalışıyoruz, çalışıyoruz ve çalışıyoruz. Çalışmayan erkeğe güvenilmez diyoruz. Erkek değil misin git çalış diye bir cümle bile icat edilmiş. Çalışalım elbette mesele çalışmakta değil ama ömrümüzün büyük kısmı çalışmakla geçiyor. İlk 12 ile 16 yıl arası işe girebilmek için okula gidiyoruz. 12-16 yıl okuduktan sonra çalışmaya hazır olduğumuz kanaatine varılıp ömür boyu aynı işe mahkum ediliyoruz. Küçükken bir şeyi seviyorduk diye ömür boyu aynı şeyi sevecek miyiz? Bilmiyorum ya bir insan gitar çalmayı seviyor ve yeteneği var diye ömür boyu gitar çalmak zorunda olması kötü. Sırf maaşı güzel diye ömür boyu hastaların kahrını çekmek üzücü. Araba kullanmayı seviyor diye ömrü boyunca şoförlük yapmak istemez  herhalde insan. Sırf insanlara yardım etmeyi seviyor diye psikolog olup ömür boyu sadece dert dinleyecek olmak… Uzar gider bu mesele böyle.

Avcı ve toplayıcı kabilelerde haftanın bir günü erkekler yaban avına çıkar, kadınlar ise meyve ve fıstık cinsinden ürünleri toplamaya giderlerdi. Zamanın geriye kalanında ise aileler sosyal aktiviterle zamanlarını geçirirlerdi. Eğer bugünkü duruma bakılırsa durum artık tam tersi! Haftanın sadece tam bir günü ailevi sosyal aktivitelere ayrılabiliyor ve geriye kalan zamanda ise sürekli çalışılıyor. O zamanın ilkel diye bakılan insanları için aslında zaman zenginleri demek oldukça doğru.

Okuduğum bir kitaptan alıntıydı. Gerçekten de haklı. Her gününü aynı şeyleri yapmak zorundayız ve buna modernlik deniyor. İlkel olarak baktığımız eski nesiller ise ihtiyaçları kadar üretip geri kalan vakitleri kendilerine ayırıyorlardı. Bizde hafta sonumuz oluyor belki sadece Pazar. Bazılarının 2 haftada bir izni oluyor. O izin gününde de dinlenmekten başka yapacak bir şeyin olmuyor.

Kızlar parayı neden sever?

Ali Ağaoğlu çok mu yakışıklıydı veya çok mu kültürlüydü? Kaliteli bir erkek miydi? Konuşmalarına bakılırsa öyle değil. Tabi bir insanı yargılamak bu kadar basit olmamalı ama hepimiz bu konuda hemfikiriz öyle değil mi? Bakın şimdi kendisinden 39 yaş küçük sevgilisi eleştirilere cevap olarak sosyal medya da ne açıklama yapmış.

Size küçük bir kızın hayat hikayesini anlatmayı ve hiç bir zaman VAZGEÇMEMEYİ anlatmayı çok isterdim. Fakat , isteyenler yine benim anlattıklarımı değil . Anlamak istediklerini okuyacak bu yüzden yazmıyorum. Küçük bir sahil kasabasının stadyumunda yetişen, konservatuarda eğitim alan ve İzmir’in en güzel spor salonlarında tecrübe kazanan sıradan birisiyim. O ağır antremanlarda yoktunuz. canım yanarken yoktunuz. 11 saat sadece dönüş provası yaparken yoktunuz. 39 kilo olmak için pamuk yediğimde yoktunuz. Ayak tırnaklarımı sökerken de yoktunuz. 6. Pilates dersimden sonra ki eve gidiş yolumda da yoktunuz. Elektrik faturamı düşünürken de yoktunuz. Sakatlandığımda , düştüğümde , ağladığımda da yoktunuz. Şimdi ne değişti? Zaten yoktunuz. Olmayan bir şeyi göremem öyle değil mi? Şimdi olmasanız da olur. Ben ne geldiğim yeri nede kimsesizliğimi unuttum. Saygı ve selamlarımla..

“Elektrik faturamı düşünürken de yoktunuz.” Bir insan bu kadar niyetini belli edemez. Her neyse eleştirmiyorum herkes bakıyor paraya. Bir evlilik düşünün adam asgari ücret alıyor ve eşi çalışmıyor. Eşi anlayışsız biriyse o evlilikten adamın saçı 5-10 sene içinde dökülecektir. Çeşitli sağlık problemleri oluşacak, asalak bir hale gelecektir. Bu ilişkide en az zararlı çıkan kadın olacaktır. Lakin lafa geldiğinde ben sana gençliğimi verdim diyecektir. Halbuki adamın da gençliği gitmiştir.

Kızlar paraya bakar mı?

Hemen başka bir senaryo oluşturalım. Zengin Kız Fakir Oğlan isimli diziyi biliyorsunuz, eskiden TRT 1’de yayınlanıyordu. Zengin bir kız var ve çok mütevazi, fakir bir oğlana aşık ve evleniyorlar. Kızın ailesi oğlanı hiç yadırgamıyor. Bir de Yahşi Cazibe isimli dizi vardı. Orada da Simge isminde güzel ve zengin bir kız vardı. Kemal Simge’nin babasının şirketinde çalışıyordu. Simge ile Kemal sevgiliydiler ve Simge Kemal’i çok seviyordu. Bla Bla Bla. Bunlar ancak dizilerde olur arkadaşlar.

Gerçek hayatta asgari ücretle çalışan bir erkekle memur bir kadın evlenmez. Kadının maaşı erkeğin maaşından düşükse bu durumu ne kadın dert eder ne de adam. Hatta toplum bile yadırgamaz kadının maaşı erkeğinkinden düşük olmasını. Lakin erkeğin maaşı kadının maaşından düşükse toplum bunu diline sakız eder. Kadın erkeği her fırsatta eleştirir. Ben kadın halimle senden fazla para kazanıyorum der. Toplum şu herife bak kadının parasını yiyor kendisi az kazanıyor der. Kadın az maaş aldığı için kimse kadına işe yaramaz demez ama erkek az maaş aldığı için toplumda işe yaramaz gözüyle bakılır.

Zengin bir kız kendisinden alt sınıfta bir erkekle görüşmeyi pek istemez. İstisnalar vardır elbette ama genel olarak durum bundan ibaret. Kız sorun etmese bile erkek sorun eder. Erkek sorun etmese bile toplum sorun eder. Toplum sorun etmese bile kızın ailesi sorun eder. Kızın ailesi sorun etmese bile kız o rahatlığa alıştığı için yeni hayatına uyum sağlayamaz. Hayat televizyondaki gibi toz pembe değil arkadaşlar. O televizyonu kapattığınız anda gerçek dünyayla karşı karşıyasınız.

Kızlar paraya mı tapar?

Aslında kızlar tam olarak paraya tapmazlar. Kızlar para kazanma potansiyeli olan erkeğe taparlar. Son zamanlarda sanal para olayı var mesela. İleride o sanal parayla uğraşan her adamın yanında oldukça güzel hatunlar olacak. Hem erkeğin ileri görüşlü olması yüzünden hem de para kazanma potansiyeli olduğundan kızlara çekici gelecek. Fırsatları değerlendirdiği için çekici gelecek. İlişkiler çıkar üzerine kuruludur. Erkek kızın güzelliğini ister kız erkekten maddi olarak yararlanmak ister veya başka şekilde. Erkek yakışıklıysa hava atarak yararlanmak ister. Erkek kültürlü ve bilgi doluysa bilgilerinden yararlanmak ister gibi.

Bir kız sizi elbette karakteriniz için sevebilir değer verebilir. Hiçbir kız her buluşmada parka gidip bankta oturup simit yemek istemez. Bunu arada bir yaparsanız romantik olursunuz bunu her zaman yaparsanız fakir olursunuz ve terk edilirsiniz. Bu kadar net. İlişki olayları için tamam çok paranızın olmasına gerek yok. Mütevazi ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar zengin olmanız yeterli. Bir kafeye veya restorana gittiğinizde hesap çok gelecek diye düşünmeyecek kadar paranız olmalı. En azından yazın 1-2 haftalığına tatile gidebilecek kadar paranız olmalı. Kaliteli giyinebilmek için çeşit çeşit kombinler yapabilmek için paranız olmalı. Kazak pantolon şişme mont ile dolanırsanız zevksiz olursunuz. Takım elbiseyle dolanırsanız  iş adamı. Kızların cebinde genelde parası olmaz bütün parasını makyaj malzemelerine ve kıyafete yatırırlar. Bu yüzden bir çoğu buluşmalarda elini çantasına atmaya bile tenezzül etmezler. Erkek değil mi ödesin hesabı diye düşünürler. Kendilerini ödül olarak sundukları için siz o ödül karşılığında ücret ödemiş olursunuz.

Ayrıca zenginseniz genelde hayattan kaygınız olmaz. Kız konusunda da kaygınız olmaz. Nasılsa o kız olmazsa başka kız elde ederim rahatlığında olursun. Maddi durumu yerinde olmayan erkeklerin zihninin derinliklerinde hep bu maddiyat kaygısı yer alır. Tıpkı benim gibi. En basitinden paranız olsa tipiniz çok kötü olsa dahi estetik ile düzeltebilirsiniz. Saçınız dökülüyorsa saç ektirebilirsiniz. Arabanızla dolaşabilirsiniz. Uçakla seyahat edebilirsiniz. Barlarda gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Motorunuzu alıp istediğiniz şehre gidebilirsiniz. Ay sonunu düşünmeden yaşarsınız. Sürekli aynı şeyleri yapmak zorunda kalmazsınız. Kızla buluştuktan sonra ya kafeye ya sinemaya gitmek zorunda kalmazsınız. Kızı herkes kafeye götürür bu yüzden sen Harley Davidson motoruna kızı atıp hız yaparsan çekici olursun. Çünkü muhtemelen kız daha önce öyle bir olay yaşamamıştır. Kızı alıp tekne turuna çıkartırsan çekici olursun. Kızı alıp güzel bir otelin havuzuna götürürsen çekici olursun. Tüm bunlara para gerekli elbette.

Unutmadan söyleyeyim görgüsüzlükle zenginlik arasında ince bir çizgi vardır. Sürekli şu kadar param var şu kadar evim var derseniz görgüsüz olursunuz oldukça iticidir. Mal varlığınızı bir kıza anlatmak yerine gösterirseniz çekici olursunuz. Arabaya atlayıp bütün arsalarınızı evlerinizi gösterin demiyorum. Demek istediğim bir kızla ilk defa buluştunuz ve restorandan kalkarken hadi içecek bir şeyler alıp bir yerlerde içelim dersiniz. O mekandan kalkıp arabanıza gidersiniz ve kızı istediğiniz yere götürürsünüz. Onun yerine şu ilerde BMW X5’im var hadi gel senle dolaşalım derseniz görgüsüz ve itici olursunuz.

Zengin ve görgüsüz olursanız kızları paranızla tavlamaya çalışmış gibi olursunuz. Kızların bilinç altına şu mesajı gönderirsiniz: Sana paramdan başka sunacak hiçbir şeyim yok. Şu kadar param var benimle sevgili olursan paramla da sevgili olursun. Paramdan yararlanmak istersen benimle sevgili olmak zorundasın.

Sonuç olarak para önemlidir, flört dönemlerinde mütevazi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar. Evlilik için oldukça fazla para gereklidir. Olmazsa da olur elbette ama ömür boyu mutsuzluğa mahkum olursunuz. Paranız olursa kendinize daha fazla vakit ayırırsınız ve bu da çekicidir. Maddi durumu iyi olmayan erkeklerin evlilikleri daha mutsuzdur zengin erkeklere kıyasla. Çünkü zengin erkeğin farklı aktivitelere parası vardır. İlişkinin heyecanını korur.  Geçim derdi sıkıntısı olmadığı için ailenin kafası daha rahattır. Bu yüzden zengin evlilikler daha mutludur.

5/5 - (2 Oy Kullanıldı.)

Bir önceki yazımız olan Günümüz Erkekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yönetici 182
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
iğneada iğneada pansiyon sitemap