Sohbet Girişi

Düşünce Yapınızı Şekillendirin

Düşünce Yapınızı Şekillendirin

Düşünce Yapınızı Şekillendirin

Objektif Olmak

Merhaba mümin gardaşlarım. Bugünkü konumuz düşünce yapısı. Aslında bütün olay düşüncelerden ibaret bunu biliyorsunuz. Kendimde uygulamaya başladıktan sonra gelişim gözlediğim durum bu aslında. Eskiden gerçeklerin üstünü bahanelerle kapatırdım. Yıllar yılı bu böyle devam etti. Gerçekleri görüyordum ama itiraf edemiyordum. Kendime yalan söylüyordum. Her konuda hayatın her alanında. Kadınlarla başarılı olmak istiyorsanız sadece kadınlara değil gelişim ve kafa yapısına yoğunlaşmalısınız. Bildiğin yuvarlak kafa işte amuha goyum neyine yoğunlaşalım biz bunun demeyin. Düşünün. Blogu okurken kesinlikle ama kesinlikle ön yargıyla okumayın. Tarafsız bir biçimde okuyun. Olayı sindirmeniz açısından en sağlılıklısı bu olacak. Aslında hiç bir zaman ön yargılı olmayın. Başkalarını eleştirirken ön yargılı olmayın. Ben mesela parayla erkeklerle yatan kadınlara bile ön yargılı olamıyorum. Bilemezsiniz nelerin bu işe sürüklediğini. O da pek memnun değildir halinden bence. Önce ön yargısız davranıp sonra tarafsız olun sonrasında empati kurun. İnanın hayatın her alanında faydası olacaktır.

Kendinizi Keşfedin

Önce kendinizdeki kötü özellikleri fark etmelisiniz. Cahil misiniz? Kitap az mı okuyorsunuz? Kültürsüz müsünüz? Dersleriniz mi kötü? Kariyeriniz mi kötü? Burnunuz mu büyük? Kulağınız mı kepçe? Utangaç mısınız? Sıralayayım mı daha? Önce kendinize karşı tamamen dürüst olun. Kötü ve iyi yönlerinizi fark etmek için dürüst olmanız çok önemli. Kendinizi kandırmayın. Siz kendinizi kandırırsanız herkes sizi kandırır. Eskiden kötü bir ilişki mi yaşadın? Aldatıldın mı? Terk mi edildin? Olabilir yaşamış olabilirsin bu durumlardan en az bir tanesini. Hatta hiç sevgiliniz mi olmadı? Sadece platonik mi takıldınız? Bunlar olağan ve normal durumlar. Kendinizi eksik hissetmeyin.

Erkekleri ikiye ayırıyor alfa beta olayı. Ben 4’e ayırıyorum. Doğallar,alfalar, omegalar ve betalar.  Bir taraf gelişime açık kendindeki eksikliklerin farkında olan kendine karşı dürüst olup tamamen aile ve sosyal baskının etkisiyle omega kalmış olanlar. Diğer taraf ise gelişime kapalı, 7’sinde neyse 70’inde o olacak betalar. Bu betalara örnek vermek gerekirse; sürekli kendinden şikayet edenler ama düzeltmek için hiçbir şey yapmayanlar. Kavramlara takılıp kalmayın. Kimisi kırmızı hap,kimisi oyun,kimisi alfa beta,kimisi kadın avcısı pua demişlerdir. Aslında olayın özünde hepsi aynı olayları basitleştirmek bir kalıba sığdırabilmek amacıyla kavram haline getirilip isimlendirilmiştir. Yoksa ne isim aldıklarının pekte bir önemi yok. Önemli olan olayı anlamanız.

Bunu çok sık yapmam

Bu kitle oldukça tehlikelidirler. Bunlar hayatlarındaki her şeyden şikayetçi olurlar ama çeki düzen vermek için hiçbir şey yapmazlar. Ben eskiden bu gruba dahildim. Sürekli üzülür depresif takılırdım. Hüzünlü şarkılar,türküler dinlerdim. Kendimi jiletlemeyi bile düşündüm. Lakin canım kıymetlidir yapmadım tabi ki. Tek iyi özelliğim vardı dürüsttüm. Kendime karşı dürüst olup eksikliklerimin farkına vardım. 2014 senesine kadar tek bir kitap okumamış biriydim. 2014’te annemden para karşılığı Sefiller isminde Dünya Klasiğini okumuş ve ağlamıştım kitap sonunda. Ön yargımı kırmıştım kitaplara karşı. Evet ön yargı vardı ve saçma buluyordum kitapları. Filmini izlemek varken niye günlerce o kitabı okumak için zaman kaybedeyim ki düşüncesi vardı. Sonrasında They Call Me Alpha – bunu çok sık yapmam‘ı okudum. Okuyunca içimde bir şeyler körüklendi. Haklıydı adam. Tamam abartıya kaçarak anlatmıştı ama haklıydı. Evrimsel psikoloji gerçekti.

Bizler annelerimiz tarafından yetiştirildiğimiz için törpülenmiş erkeklik yeteneklerimizi kaybetmiştik. Alfaların alfası Tyler Durden şöyle söylemişti: “Biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz, başka bir kadının aradığımız şey olduğunu sanmıyorum.” Haklıydı. Harfi harfine haklıydı. Demek istediği gay olmamız değil. Sadece annelerimiz tarafından büyütüldük ve erkekliğimizden olduk. Üzgünüm beyler bizi bu hale annelerimiz ve sosyal baskı getirdi. Annelerimize düşman olmalıyız demiyorum. Sadece gerçeğin farkına varmalısınız diyorum. TCMA yı okumuşsunuzdur illa ki okumamışsınız okuyun. Okuyanlar altın vuruş beklemiştir. Altın vuruş diye bir şey yok arkadaşlar. Altın vuruş sayesinde alfa içinize girince İronman’a dönüşmüyorsunuz. Potansiyelinizin farkına varıp potansiyeliniz doğrultusunda hareket ediyorsunuz. Buna altın vuruş deniyor. Yani gerçek hayatta başarılı biri olmak. Şimdi TCMA’nın yazısından bir bölümü size aktarıyorum. Kategori halinde yazacağım yazıyı çok kalabalıklaştıracak çünkü.

Bebeklik:

-Doğar doğmaz sik fotoğrafı çekilir.

-Yaptığı her türlü pis, leş, kavgacı hareketler ”erkektir” diye yorumlanır.

-Dayılar, amcalar, enişteler hatta ve hatta kahvedeki amcalar kendilerini küfür ettirir; sikine bakarlar.

-Halıya işese ”işesin aslanım”, altına sıçsa ”gel ağzıma da sıç koççum benim yerim taşağını” olur.

-Özel olduğu hissettirilir sonuna kadar…

-Evin içinde top oynar, vazo kırar, çiçeği yolar ; azar işitmez. Liste böyle uzar…

Ayrıca bilmek istemeyeceğiniz bir bilgi : Erkek çocuk annesinin memesini ilk emdiğinde anne hayatında yaşadığı en şiddetli orgazmı yaşar ve kocası artık onu mutlu edemez. O nedenle erkek çocukları kızlardan daha fazla süre anne sütüyle içli dışlı olurlar ; istisnalar var tabii ki…

Genel olarak çocukluk:

İLK ÇOCUKLUK

-Parka çıktığında milletin bebelerini döver, laf gelmez ; yahut gelir ama babası ona yansıtmaz asla…

-Erkeklik ve dişilik kavramını kavramaya başlar.

-Karşı cinsin vücuduna olan ilgisi artar.

-Bebeklik dönemindeki her türlü piçliği burada da yapar ama problem olmaz.

ORTA ÇOCUKLUK

-Derslerle tanışır.

-Daha sosyal olur.

-Bazı konularda ailesiyle çatışmaya başladığından büyümeye başladığını hisseder.

-Artık çayı sıcak içebilir ; bunu dışarıya bir güç gösterisi olarak yorumlar.

-Kızlarla arasında düşmanlık ve kavgalar başlar ; çünkü ilk defa ciddi iletişimlerini yaşar ve her söylediğine ”eyvallah” denmeyeceğini öğrenir…

Bu olayla hayatının en büyük tokatlarından birisini yer…

İLERİ ÇOCUKLUK

-İkinci çakrası açılır, bu sayede artık testisler erken de olsa işe başlayabilir.

-31 çekmeyi öğrenirse, yakalanabilir ve babası tarafından akrabalara anlatılarak rezil edilir ; daha doğrusu kendisi böyle düşünür.

-Artık ”kişi özeli” kavramını kavramaya başlar.

-Kişiliği oturmaya başlar.

-Kendine özenecek bir süper kahraman seçer ; bu kahraman babası olabilir.

-Kızlarla ciddi muhabbetlere başlar, artık bazı şeylerin farkındadır.

-Yaşı 12.5 falandır ; çocukça da olsa bir kıza onu sevdiğini söyleyebilir. Kız da onu siktir edip öğretmene şikayet edince ”Türk kızı” kavramının ne olduğunu öğrenir ve hayatının hakikaten de en büyük tokadını yer… ”

Bebeklik:

-Doğduğu zaman erkekte olduğu gibi direk olarak sik fotoğrafı çekilmez, çünkü siki yoktur. Bazı feminizm duygularını içlerinde bir yerlere itmiş olan anneler tarafından onların da çıplak fotoğrafları çekilebilir.

-Genleri gereği biraz pısırık ve uyumludur. Erkek bireydeki hiçbir pis, leş, kavgacı hareketleri göstermez ; istisnaları vardır, o istisnaların ileride fok balığı gibi burma bıyıkları olur.

-Usülen altını takılır, ilk günler biraz iplenir ; sonra unutulur…

-Erkekteki sonuna kadar özel olma olayı ona asla hissettirilmez…

-Kırdığı en küçük bir camda, yaptığı tek sakarlıkta azar işitir yahut tavırla karşı karşıya kalır.

-Misafirliğe gidildiğinde annesinin dibinden ayrılamaz.

-Yaptığı küçük yaramazlıklardan dolayı annesi beynini sikip ceza verirken, başka ebeveynlerin erkek çocuklarına çok daha fazlasını yapmalarına rağmen bi halt söylemediklerini görür. Hayatındaki en büyük tokadı burada yer ve erkek düşmanlığı bu noktada başlar beyninde bir savunma mekanizması olarak…

-Dünyayı tanıma aşamasında erkekten neredeyse 10 adım geridedir. Liste devam edebilir ve uzar gider…

İLK ÇOCUKLUK

-Arsızlık ya hiç yapmaz, ya da çok yapar ve dayakla terbiye edilmeye başlanılır.

-Erkeklik ve dişilik kavramını anlamaya başlar ama bu konuda erkek kadar rahat davranamaz ve en küçük olayda bile terslenebilir. En büyük olmasa da büyük tokatlardan birisini bu noktada yer…

ORTA ÇOCUKLUK

-Aşırı derecede özgüven eksikliği nedeniyle ya dersleri ”yapamam” mantığı ile hiç umursamaz ya da aşırı umursar… -Maalesef daha sosyal olamaz, en fazla yanında kuzenlerle parka çıkar.

-Ailesiyle erkek gibi çatışamaz, babası ağzına sıçar ve götünün üstüne otutturur.

-Ergenlik dönemine girmesi olasıdır ve erkeklere olan ilgisi artar. Fakat belli edemez ve özgüveni daha çok sikilir.

-Erkekten gelen her türlü mesaja toplumdan korkuğu için ters yanıt verir

İLERİ ÇOCUKLUK

-Adet gibi bir olay yaşar ama ailesiyle paylaşamaz ; annesiyle paylaşsa dahi biraz terslenir ve mesafeyi hisseder.

-Boktan kişiliği oturur.

-Kendi yolunu çizip bu boktan dünyada ayakta durmaya yahut kendisini kurtaracak erkeğini hayal etmeye başlar.

-Ergenliğe girmiş olabilir fakat yaşıtları onun egosunun günlük isteklerini karşılayamaz çünkü hala taso oynuyor ve dünyanın en iyi futbolcusunu alex de souza sanmaktadır… Hayatının en büyük tokatlarından birisini de burada yer…

-Beyindeki erkeklere karşı savunma mekanizması yerini feminizme bırakmaya başlar.

-Erkeklerin onunla ilgilenmesi hoşuna gider ; fakat henüz bir göt kalkıklığı yoktur.

 

Evet beyler. Gördüğünüz gibi tcma’nın tavrı oldukça sert fakat sonuna kadar haklı. Kızlar küçüklükten beri erkekleri kıskanırlar. Çünkü insan oğlu böyledir. Kendisinden iyi olan herkesi aşağıya çekmeye çalışır. Bahsettiğim betaların bir kısmı da böyle. Alfaları aşağı çekmeye çalışır. Kaşınızı alırsınız top derler. Farklı giyinirsiniz top derler. Farklı müzikler dinlersiniz eleştirirler.

Erkek adam olayını kafanızda yeniden şekillendirin. Erkekler de ağlar. Erkeklerin de duyguları vardır. Yıllarca erkek adam ağlamaz,erkek adam güçlüdür,erkek adam eve para getirir,erkek adam kaşını almaz. Yıllarca bu tarz telkinlere maruz kaldık ve etkilendik. İnsanlıktan çıkıp onların istediği hale büründük. Toplumsal kurallara göre hareket etmek bizi daha iyi yapmayıp bir bütünün önemsiz bir parçası haline getiriyor. Önemsiziz beyler,önemsizleştirildik. Potansiyelimizi yitirdik.

Kendinize Karşı Dürüst Olun

Dürüstlük demiştim. Dürüst ol eksiklerinin farkına var. Kadınların masum olmadığını anla. Onların da soyunu devam ettirebilmesi için sex ve beslenme ihtiyaçlarının olduğunu kavra. Onlarda istiyor. Evrim bunu istiyor. DNA’mız da genlerimizde bu var. Tanrı ve evrim arasında atışmalar oldukça sürüyor. Kimi maymundan evrildiğimizi iddia ediyor kimi bir Tanrı tarafından yaratıldığımızı söylüyor. Benim felsefem ise hangisinin tamamen doğru olduğu önemli değil. İşime hangisi yarıyorsa o an onu alırım. Evrimsel psikoloji işime yarıyorsa evrimsel psikolojiyi Tanrı işime yarıyorsa Tanrı. Makyavelistlik diyebilirsiniz. Tanrı – evrim atışması zihnimi meşgul edemez. Ben denenmiş doğrulanmış bilgileri alırım hepsi bu kadar. İnanın bana kadınların da sex sevip arzuladığını onun için yaşadığını bilmeniz bile diğer betalardan farklı bir yere koyacaktır sizi.

Potansiyelin bu değil bunun da farkına var. Yüz binlerce icat yapmıştır erkekler. Senin potansiyelin bu mu sence? Nice hastalıklara deva bulmuşlar. İlk çağlarda vahşi hayvanlarla savaşmışlardır. Şuan ki vahşi hayvanlar insanların düşünceleri. Sosyal çevre. Onları umursayıp yenilecek misin yoksa kendi düşüncelerini iradeni özgürce kullanacak mısın?

Yazdıklarım düşünce yapını değiştirmede etkili olmayıp en ufak bir farkındalık bile yaratmaya sebep olmadıysa Tv dizilerini izleyip kadınlara çiçek alman gerektiğini öğrenebilirsin. Dur ben denedim onu işe yaramıyor.  Gerçekleri görün artık. TVler bizi kandırıyor. Sosyal düzen bizi kandırıyor.

ÖZET:Şimdi ne konuda eksik isen o konuda kendini geliştir. Kadınlar konusunu da bana bırak. Yapmanı istediğim şeyleri yap gerisi kendiliğinden hallolacaktır. Kitap okumaya başla,film izle saçma televizyon dizileri yerine, sana bir şeyler katacak filmler izle. Araştırmalar yap. Manipülasyon NLP gibi mentalist durumları öğren kavramları yazılarımda duyunca yabancılık çekme maksat. Yalan söylemeyi bırak. Küfür etmeyi olabildiğince azalt oldukça itici. Bahaneler yaratma. Üşengeç olma. Erteleme, harekete geç. Sorumluluklarını yerine getir. Kadınlara hak ettikleri kadar değer ver. Onları çiçek olarak görmekten vazgeç. They Call Me Alpha – bunu çok sık yapmamı mutlaka ama mutlaka oku. Googlede bulabilirsin.

5/5 - (2 Oy Kullanıldı.)

Bir önceki yazımız olan İltifata Verilecek Cevap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yönetici 164
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı
iğneada iğneada pansiyon sitemap