• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Yüzme Havuzu Bilgileri

kafka

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Haz 2020
Mesajlar
22
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
30

Reputation:

Yüzme havuzları, konutların yanı sıra oteller, kulüpler ve okullar için bir malzeme olarak betonla inşa edilmiştir. Beton malzemenin, bu yapı için en uygun uzun ömürlü malzemeden biri olduğukanıtlanmıştır. Bu bilgilerin dışında yüzme havuzu yapımında kullanılan temel gereksinimler şunlardır

1 Bir havuz kabuğunun, yani havuz zeminlerinin ve duvarların yapısal olarak sağlam olması gerekir.

2 Havuz kabuğu, iyi su sızdırmazlığına sahip olacak şekilde tasarlanmalı ve inşa edilmelidir. Havuz dolduğunda veya kısmen dolduğunda bu duruma uyulmalıdır. İnşaat alanı nedeniyle bazı yüzme havuzları su tablasının altında inşa edilebilir. Bu, yeraltı suyunun nüfuz etmesine ve sızmasına karşı koymak için daha yüksek su geçirmez havuzkabuğu gerektirir.

3 Yüzme havuzunun iç kısmındaki zemin ve duvar yüzeyi düzgün, pürüzsüz, makul derecedegeçirimsiz ve çekici bir malzeme ile düzgün bir şekilde bitirilmelidir.

4 Havuzun havuzun çevresini çevreleyen bir geçit olması gerekir. Geçit genişliği minimum değerde 1.5 m olmalıdır. Bu geçit kolayca temizlenebilir ve son derece dayanıklı bir kaymaz malzeme ile bitmiş olmalıdır. Firmamız tüm bu gereksinimleri sizler için düşünüp planlamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin: https://avrasyahavuz.com/
 
Üst Alt