• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU KİM?

drminter

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
479
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
29

Reputation:Türkiye’nin en üst seviye futbol ligi olan Süper Lig heyecanı bu senede tam gaz devam ediyor. Her sene 18 takımın mücadele ettiği ulusal ligimizde her takımın diğerleri ile ikişer olarak maç yaptığı çift devreli lig yöntemi uygulanmaktadır. Başta Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarımızın geldiği ligimiz sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyanın birçok yerinde son dakika olarak ilgi ile takip edilmektedir.

Futbol haberleri denildiğinde ilk akla gelen haber bülteni olan Bein sports haber bültenine göre 21 Şubat 1959 yılında başlayan Süper Lig'in en çok şampiyon olan takımı Galatasaray takımıdır. Yine bein sports haber bülteninden edindiğimiz bir bilgiye göre ise en çok şampiyon olan ikinci takım Fenerbahçe takımıdır.

Görüleceği üzere lig şampiyonluğu en çok bilinen ve tanınan bu iki takım arasında gidip gelmektedir. Spor bültenlerine son dakika olarak düşen haberler de büyük bir çoğunluk ile bu iki takımımızın haberlerinden oluşmaktadır. Her ne kadar aralarında ezeli bir rekabet olsa da ülkemizin prestiji bakımından bu iki takımın varlığı ligimizin kalitesini arttırmaktadır.
 
Üst Alt