• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Büyük Beden Elbise

drminter

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
473
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
29

Reputation:

Elbiseler, neredeyse insanlık tarihinin var olduğu zamanlardan beri hayatımızın baş köşesinde olan kıyafet modellerindendir. Tarihi o kadar eskidir ki hiçbir tasarımcı “Elbiseler şu kadar eskidir” diyemez. Bu kadar eskiye dayanan bir tarihi olan elbiseler elbette ki zamanla değişmiş, gelişmiş ve çeşitlenmiştir.

İnsanlık tarihine baktığımızda genelde uzun etekli elbiselerin öne çıktığını görmek mümkündür fakat ne yazık ki bu duruma sebep olan etkiler bilinmemektedir. Tarih kitaplarında görüldüğü ve çok eski tarihçilerin anlatımlarından anlaşıldığı kadarıyla elbiseler, diğer kıyafetler gibi standart bedende ilerlememiş; herkesin bedenine uygun olarak tasarlanmış ya da toplu olarak üretilmiştir. Örneğin çok eski anlatımlara bakıldığında bile büyük beden elbise görmek mümkündür.

Büyük beden elbise kategorisinde yer alan ürünler, 2XL ve üzeri kadınların giyebileceği kıyafetlerdendir. Bu kıyafetler genelde hatları daha orantılı gösterdiği için tercih edilirler. Ayrıca kıyafetin kumaşının renginin ve deseninin uygun olması durumunda büyük beden elbiseler kişileri daha zayıf ve daha uzun da gösterebilmektedir. Adeta giy-çık kıyafetler olan bu elbiselerin kombinlemesi de oldukça kolaydır.
 
Üst Alt